Strona głównaDyscyplinaMMATrzy walki dodane do UFC Fight Night 83 w Londynie

Trzy walki dodane do UFC Fight Night 83 w Londynie

Trzy walki dodane do UFC Fight Night 83 w Londynie

UFC ogłosiło dzisiaj trzy zestawienia, które znajdą się na rozpisce lutowej gali w Londynie.

ufc londyn ddd

W dywizji średniej weteran UFC Michael Bisping (MMA 27-7) podejmować będzie Gegarda Mousasiego (MMA 37-6). Od początku 2012 roku ten pierwszy przeplatał wygrane z przegranymi. Dopiero niedawno przełamał się i zanotował dwa zwycięstwa z rzędu pokonując C.B. Dollawaya w kwietniu i Thalesa Leitesa w lipcu tego roku. Gegard ostatnią walkę niespodziewanie przegrał przez techniczny nokaut. Uriah Hall, bo z nim mierzył się Mousasi posłał go na deski latającym kolanem, by zaraz dokończyć dzieła zniszczenia w parterze. Była to pierwsza przegrana „Dreamcatchera” w ten sposób w karierze.

Kolejny pojedynek to starcie w kategorii piórkowej: Makwan Amirkhani (MMA 12-2) vs. Mike Wilkinson (MMA 9-1). „Mr. Finland” w największej organizacji świata zadebiutował w styczniu br. odprawiając Andy’ego Ogle’a w 8 sekund latającym kolanem i kończąc ciosami w parterze!!! Jego druga walka to pojedynek z Masio Fullenem – meksykaninem, uczestnikiem TUF: Latin America. Tego również odprawił w pierwszej rundzie, tym razem przez poddanie, potrzebował jednak na to niecałych dwóch minut. Jego przeciwnikiem będzie „The Warrior”, który w UFC stoczył trzy pojedynki. Dwa wygrał i jeden przegrał. W ostatniej walce szybko uporał się z Nicklasem Backstromem nokautując go 79 sekundach.

Ostatnią ogłoszoną walkĄ jest Norman Parke (MMA 21-4) vs. Rustam Khabilov (MMA 17-3). Parke ostatnio walczył systematycznie. W 2015 roku stoczył już bowiem 3 pojedynki z czego 2 przegrał przez niejednogłośną decyzję, a w ostatnim boju po 3 rundach jednogłośnie zwyciężył nad Rezą Madadim. U Khabilova sytuacja wygląda inaczej. Starcie to będzie jego drugim po powrocie z przymusowego urlopu na który wysłała go wpadka antydopingowa. W lutym przegrał przez niejednogłośną decyzję z brazylijczykiem Adriano Martinsem.

Gala w Londynie odbędzie się 27 lutego 2016 roku. Narazie istnieje dosyć wysokie prawdopodobieństwo, że walką wieczoru będzie wyżej opisane starcie w kategorii średniej: Michael Bisping vs. Gegard Mousasi.

Udostępnij
Oceń artykuł
Komentarze

Napisz komentarz