Strona głównaGalePowrót „Ostatniego Cara”, czyli Fedor Emelianenko wraca do MMA!

Powrót „Ostatniego Cara”, czyli Fedor Emelianenko wraca do MMA!

Powrót „Ostatniego Cara”, czyli Fedor Emelianenko wraca do MMA!

Po ponad 3 latach przerwy Fedor Emelianenko (34-4-0) postanowił wrócić do zawodowych startów. Zawalczy 29 grudnia 2015 roku na gali Rizin Fighting Federation 1, na tej samej na której odbędą się walki Shinyi Aokiego(38-6-0) z Kazushi Sakurabą(26-16-1) i zadebiutuje Gabi Garcia(0-0-0)!

Fedor_Emelianenko1

Nazywany przez wielu najlepszym zawodnikiem wagi ciężkiej wszech czasów po 12 latach zawodowej kariery (2000-2012) zawiesił rękawice na kołku. Podczas absencji jednak nie spoczął na laurach zapewniając, że cały czas trenuje. Starał się także wpłynąć na rozwój sportów walki w swoim kraju. Po odłożeniu startów na ponad 3 lata, „Ostatni Car” ogłosił swój powrót ze sportowej emerytury.

Spekulowano o furtkach, które otworzyły się wraz z ogłoszeniem powrotu Rosjanina i które może wybrać były mistrz. Mówiono o organizacji M-1 Global z jego rodzimej Rosji, do gry włączyły się oczywiście również nie tylko amerykańskie potęgi takie jak Bellator, czy obecnie najlepsza organizacja na świecie – UFC, ale także aktualny dominator na naszym ojczystym rynku – federacja KSW. Można się było spodziewać , że Fedor skorzysta z oferty Bellatora, pokazywał się bowiem niejednokrotnie na galach, czy konferencjach tejże organizacji. Inni krzyczeli głośno, że wybierze UFC, powołując się na aktualną sytuację w kategorii ciężkiej obleganej przez weteranów mieszanych sztuk walk. Nikt chyba jednak nie stawiał na to, że 39-letni zawodnik zostanie zakontraktowany przez Nobuyukiego Sakakibare – byłego szefa PRIDE, niewątpliwe jednej z pionierowskich, oglądanej na wielką skale organizacji, nierzadko uważanej za najlepszą jaka kiedykolwiek istniała.

Warto wspomnieć, że Rizin Fighting Federation – bo tak nazywać się będzie organizacja, odbędzie się przy udziale m.in. takich organizacji jak Bellator MMA, KSW, czy BAMMA. Należy zaznaczyć także, że walki odbędą się w ringu na starych zasadach PRIDE.

Można więc brnąć w to dalej i zadać pytania:

Na jakiej zasadzie będzie to współpraca?

Czy istnieje w przyszłości możliwość zorganizowania walk Fedor vs. Bedorf, lub Fedor vs. Pudzian?

Czy można zarzucić Fedorowi brak ambicji sportowych po odrzuceniu oferty od UFC?

 

Udostępnij
Oceń artykuł
Komentarze

Napisz komentarz