Strona głównaDyscyplinaMMANiespodzianka roku? Holly Holm dominuje i nokautuje wysokim kopnięciem Ronde Rousey w drugiej rundzie pojedynku o pas mistrza wagi koguciej!

Niespodzianka roku? Holly Holm dominuje i nokautuje wysokim kopnięciem Ronde Rousey w drugiej rundzie pojedynku o pas mistrza wagi koguciej!

Niespodzianka roku? Holly Holm dominuje i nokautuje wysokim kopnięciem Ronde Rousey w drugiej rundzie pojedynku o pas mistrza wagi koguciej!

Stawiana na przegranej pozycji Holly Holm zaskakuje, dominując i nokautując zdecydowaną faworytke Ronde Rousey na australijskiej gali UFC 193.

RR HH

Walka wieczoru gali UFC 193 w Melbourne to miało być jednostronne widowisko. Widowisko na którym prym miała wieść Ronda Rousey (MMA 12-1) – jeszcze wtedy posiadaczka pasa wagi koguciej. Sprawy przybrały jednak zupełnie inny obrót. Niedoceniana przez ekspertów, w tym również bukmacherów Holly Holm (MMA 10-0) od początku świetnie utrzymywała dystans nie dając pola do popisu rywalce, która próbowała trafić w swoim stylu – agresywnie i dynamicznie. Kombinacje „Rowdy” nie dochodziły jednak w dużej mierze do głowy oponentki, spróbowała więc obalenia i swojej firmowej balachy. Nie przyniosło to skutków ponieważ Holly przytomnie uciekła i udało się jej nawet obalić judoczke. W przerwie widać było, że Ronda jest dosyć zmęczona, co odbiło się na jej dyspozycji w kolejnej rundzie. Holly zaczęła trafiać jeszcze więcej i celniej. W końcu dosięgnęła uderzeniem, które zachwiało równowagą Rousey i wykorzystując okazję wykonała wysokie kopnięcie, pozbawiając ją tym samym przytomności.

Mimo dominacji Holly, prezydent UFC Dana White podkreślił na konferencji prasowej po gali UFC 193, że rewanż pań byłby sensowny. Sama mistrzyni nie ma nic przeciwko, ale nie podano jeszcze jakichkolwiek dat.

Udostępnij
Oceń artykuł
Komentarze

Napisz komentarz