Strona głównaDyscyplinaMMANick Diaz zawalczy już w przyszłym roku?

Nick Diaz zawalczy już w przyszłym roku?

Nick Diaz zawalczy już w przyszłym roku?

Popularny zawodnik UFC i jego zespół prawny prowadzą rozmowy ze Sportową Komisją Stanu Nevada (Nevada Athletic Comission), która we wrześniu br. zawiesiła go na pięć lat! Istnieje jednak możliwość, że zobaczymy w oktagonie starszego z braci Diaz już w przyszłym roku.

nickddd

We wrześniu br. Komisja Sportowa Stanu Nevada ukarała Nicka Diaza (MMA 26-10 1 NC) pięcioletnim zawieszeniem i karą finansową w wysokości $165,000 za oblanie testu antydopingowego związanego z występem na gali UFC 183. W jego organizmie wykryto obecność metabolitów marihuany, co było już jego trzecią tego typu wpadką w karierze. Komisja uznała również, że zawodnik skłamał podczas zapewnienia, iż nie brał on żadnych substancji zakazanych w przeciągu 30dni od walki wieczoru 31 stycznia z Andersonem Silvą.

Tak długie zawieszenie, za używanie tej substancji zostało masowo skrytykowane przed fanów, zawodników, media i celebrytów. NAC odpierając zarzuty stwierdziła, że przy podjęciu decyzji ukarania Nicka kierowała się ilością oblanych przez niego testów. Komisja jeszcze nie odniosła się oficjalnie do tych informacji.

 

Udostępnij
Oceń artykuł
Komentarze

Napisz komentarz