Strona głównaDyscyplinaMMAMasowe zwolnienia w UFC. Dwoje zawodników z Polski pozbawionych pracy.

Masowe zwolnienia w UFC. Dwoje zawodników z Polski pozbawionych pracy.

Masowe zwolnienia w UFC. Dwoje zawodników z Polski pozbawionych pracy.

Organizacja UFC w ostatnich dniach zaczęła rozwiązywać umowy z wieloma zawodnikami. Ich liczba ma sięgnąć pięćdziesięciu, a w gronie tym znalazło się już dwoje Polaków.

UFCd

Organizacja UFC w ostatnich dniach zaczęła rozwiązywać umowy z wieloma zawodnikami. Ich liczba ma sięgnąć pięćdziesięciu, a w gronie tym znalazło się już dwoje Polaków. Są to Paweł Pawlak (11-2)(UFC 1-2), oraz Izabela Badurek (5-3)(UFC 0-1).

Reprezentant Gracie Barra Łódź w największej organizacji świata zadebiutował 31 maja 2014 roku. W walce z Peterem Sobottą (15-4-0) pokazał się ze słabej strony – przegrał zdecydowanie na punkty. Prawie rok później, bo dopiero 11 dnia kwietnia 2015 roku, na gali w Krakowie ładnie poradził sobie z Sheldonem Westcottem (8-3-0) wygrywając jednogłośną decyzją sędziów. Kolejną i ostatnią walkę przed wyrzuceniem stoczył 18 lipca br. Ponownie kiepsko się zaprezentował i Leon Edwards (10-2) nie miał najmniejszych problemów z wypunktowaniem naszego rodaka.

Izabela Badurek swój debiut w UFC również przegrała. Aleksandra Albu (2-0)(UFC 1-0) pokonała ją przez poddanie (gilotynę) w drugiej rundzie. Należy wziąć pod uwagę, że słaba dyspozycja naszej rodaczki mogła być podyktowana ścinaniem ogromnej ilości kilogramów w krótkim czasie.

Narazie nie wiadomo z jakimi organizacjami zwiążą się ww. zawodnicy. Życzę im wszystkiego najlepszego i szybkiego powrotu do startów!

Udostępnij
Oceń artykuł
Komentarze

Napisz komentarz