Strona głównaDyscyplinaMMADemian Maia: 'Myślę, że jestem gotowy na walkę o tytuł mistrzowski!’

Demian Maia: 'Myślę, że jestem gotowy na walkę o tytuł mistrzowski!’

Demian Maia: 'Myślę, że jestem gotowy na walkę o tytuł mistrzowski!’

Demian Maia czuje, że zasługuje na starcie o pas mistrzowski kategorii półśredniej, czy jego odczucia są uzasadnione?

Demian Maia ddd

Demian Maia (MMA 22-6) ma za sobą świetny miniony rok. Trzy wygrane walki w tym jedna przed czasem – to dorobek Brazylijczyka w ostatnich 12 miesiącach. Ostatnia w grudniu – z Gunnarem Nelsonem – to pokaz umiejętności grapplerskiej i pełna dominacja zawodnika z Sao Paulo. Trzy zwycięstwa pod rząd podniosły jego rekord w kategorii do 77kg do 7-2, a jego miejsce w dywizji półśredniej to teraz piąta pozycja.

Czas nie stoi po stronie 38-letniego już Damiena, ale jak sam mówi w mediach czuje, że zasługuje i jest gotowy na starcie o pas mistrzowski z Robbiem Lawlerem:

To jest to, czego pragnę. Wiem, że różne rzeczy mogą się zdarzyć, ale myślę, że jestem gotowy na walkę o tytuł mistrzowski. W każdej chwili. Cały czas jestem w treningu i chciałbym otrzymać szansę.

Maia wierzy, że walka o tytuł mu się należy, bowiem wszyscy pretendenci próbowali już swoich sił – Johny Hendricks, Rory MacDonald i ostatnio Carlos Condit:

Tak naprawdę to zostałem tylko ja i [Tyron] Woodley. Jestem przekonany, że zasługuję na możliwość stoczenia boju z mistrzem. Mówię o tym, ponieważ tak dostaje się szansę. Musisz walczyć i wygrywać. I kiedy nadarzy się sposobność, trzeba o tym mówić i naciskać na to. Nie chcę robić tego głośno [przyp. bez trashtalku], tylko po swojemu, ale chcę tej walki o tytuł!

Damien wspomniał również o walkach, które mogłyby przybliżyć go do upragnionego starcia i wymienił dwa nazwiska – Brown i Woodley.

Nie ma jeszcze planów odnośnie następnej walki mistrzowskiej w dywizji półśredniej. Sytuacja jest niejasna, bowiem rewanż z Conditem byłby usprawiedliwiony, ale zestawienie z Woodleyem również nie jest wykluczane. Najbliższa walka Hendricks vs. Thompson również może wyłonić kolejnego pretendenta, także czekamy ruch ze strony włodarzy.

Udostępnij
Oceń artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz