Strona głównaDyscyplinaMMAConor McGregor planuje przejście do kategorii wyżej po walce z Jose Aldo

Conor McGregor planuje przejście do kategorii wyżej po walce z Jose Aldo

Conor McGregor planuje przejście do kategorii wyżej po walce z Jose Aldo

Posiadacz tymczasowego pasa kategorii piórkowej już w 12 grudnia na UFC 194 stoczy mistrzowski bój z Jose Aldo o unifikację tytułu. Po tej walce planuje przenosiny do kategorii lekkiej.

Conor McGregor ddd

Conor McGregor być może długo nie zabawi w kategorii do 66kg. Nawet jeśli uda mu się pokonać Jose Aldo i zunifikować pas mistrzowski tejże kategorii. Na środowym media lunchu powiedział:

Czuję, że to prawie pewne – znokautowanie Jose i kogokolwiek kto dzierży tytuł mistrzowski kategorii lekkiej. I w ciągu najbliższych dwóch lat będę mistrzem dwóch dywizji ponownie. Ale tym razem w UFC.

W pierwszej kolejności Conor musiałby pokonać w nadchodzącym, mistrzowskim boju Jose Aldo na UFC 194 12 grudnia w Las Vegas, co łatwym zadaniem na pewno nie będzie.

Ewentualne przejście Irlandczyka do kategorii wyżej byłoby uzasadnione chociażby ze względów marketingowych. Podczas wrześniowego „Go Big” – konferencji prasowej z wieloma topowymi zawodnikami UFC „The Notorious” nie szczędził słów wobec „lekkich”. Już wtedy zapowiedział, że wkrótce spotkają się w oktagonie. Wokół hipotetycznego przejścia McGregora rodzi się wiele spekulacji, ale bardziej prawdopodobną tezę można będzie wysnuć dopiero po walce unifikacyjnej w kategorii piórkowej – 12 grudnia.

Udostępnij
Oceń artykuł
Komentarze

Napisz komentarz