Strona głównaDyscyplinaMMACain Velasquez kontuzjowany! Stipe Miocic nowym przeciwnikiem Fabricio Werduma!

Cain Velasquez kontuzjowany! Stipe Miocic nowym przeciwnikiem Fabricio Werduma!

Cain Velasquez kontuzjowany! Stipe Miocic nowym przeciwnikiem Fabricio Werduma!

Niespełna dwa tygodnie przed galą UFC 196 Cain Velasquez wypada z walki o tytuł mistrzowski kategorii królewskiej.

CainVelasquezAKA ddd

Kontuzja pleców powstrzymała reprezentanta American Kickboxing Academy – Caina Velasqueza (MMA 13-2) w kolejnej próbie pokonania obecnego mistrza kategorii królewskiej – Brazylijczyka Fabricio Werduma (MMA 20-5).

W czerwcu 2015 roku na gali oznaczonej numerem 188 doszło do unifikacji pasów kategorii ciężkiej. Choć Werdum stawiany był na przegranej pozycji to nie miał większych problemów z rozprawieniem się z Cainem. Wyraźnie przeważał w płaszczyźnie stójkowej, a gdy w trzeciej rundzie wymęczony Velasquez poszedł po obalenie, Fabricio poddał go duszeniem gilotynowym. Wiele osób usprawiedliwiało porażkę Meksykanina długą pauzą od startów, prawdopodobnie dlatego też UFC postanowiło doprowadzić do natychmiastowego rewanżu. Niestety plany pokrzyżowała kontuzjogenność Caina.

Na zastępstwo bez zaskoczenia został wybrany Stipe Miocic (MMA 14-2). W ostatnich 4 walkach trzy wygrał przed czasem i jedną przegrał przez jednogłośną decyzję z byłym mistrzem Juniorem dos Santosem po 5-rundowym, dość wyrównanym boju. W ostatniej walce w niecałą minutę pokonał Andreia Arlovskiego odprawiając go ciosami.

Bukmacherzy rozstawiają szanse na mniej-więcej 1,60 – 2,50, w roli faworyta stawiając obecnie dzierżącego pas Brazylijczyka – Fabricio Werduma.

Udostępnij
Oceń artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz