Strona głównaDyscyplinaMMAAnthony Pettis ostrzega Conora McGregora: 'kategoria lekka to zupełnie inny świat’

Anthony Pettis ostrzega Conora McGregora: 'kategoria lekka to zupełnie inny świat’

Anthony Pettis ostrzega Conora McGregora: 'kategoria lekka to zupełnie inny świat’

Były mistrz UFC kategorii lekkiej Anthony Pettis nie daję większych szans Conorowi McGregorowi w swojej kategorii.

Anthony-Pettis ddd

Kiedy Anthony Pettis (18-3) dostał propozycję walki z Eddim Alvarezem (26-4) przyjął ją bez żadnego „ale” wierząc, że przybliży go ona do ponownego starcia o tytuł. Teraz przyszłość dywizji lekkiej czeka na następny ruch Conora McGregora. Jeśli człowiek który „tworzy liczby”, czyli zarabia grube pieniądze dla organizacji będzie chciał zmienić kategorię na wyższą i zmierzyć się z aktualnym mistrzem do 70kg Rafaelem dos Anjosem, to reszta pretendentów musi poczekać na rozwój sytuacji.

Co to wszystko znaczy dla Pettisa? Nagle pojedynek po którym miał nadzieję na ponowną walkę o pas mistrzowski przestał taki być. Jednak sam 'poszkodowany’ rozumie lepiej niż większość, że każdy dostanie to na co zasłużył:

Szczerze? Nie obchodzi mnie to. Chcę po prostu wyjść i udowodnić, że jestem najlepszy na świecie, czy to z pasem, czy bez niego. Jeśli dostanę propozycję walki o tytuł, przyjmę ją. Jeśli będą chcieli mi dać McGregora, wezmę to starcie. Nawet jeśli będą musiał zbijać do 66kg. Nie obchodzi mnie to. Jestem skocentrowany i zmotywowany i czuję ten wewnętrzny ogień by znów być najlepszym na świecie. UFC składa obietnice, których nie zawsze może dotrzymać.

Stykałem się z tym wiele razy, dlatego nie przejmuję się tym, czy dostanę szansę walki o pas lub kogo muszę pokonać następnego. Jestem pewny, że Conor dostanie walke o pas. Ale coś wam powiem: Conor w wyższej kategorii wagowej to nie ten sam co w dywizji piórkowej. Dlatego Jose Aldo nigdy nie przeniósł się do kategorii 70kg.

Idea zderzenia ze sobą dwóch kategorii wagowych – piórkowej i lekkiej nie jest nowa. Bowiem w 2014 roku blisko było do starcia Pettisa z Aldo, gdy obaj byli dominatorami w swych kategoriach. Anthony zgodził się na zejście do kategorii piórkowej. Ostatecznie do starcia jednak nie doszło ze względu na kontuzję kolana Pettisa.

Narazie sytuacja nie jest jeszcze do końca klarowna, ze względu na rzekome niedogodności finansowe w opłaceniu Conora.

Udostępnij
Oceń artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz