Strona głównaDyscyplinaBrazylijskie Jiu Jitsu5 najczęściej popełnianych błędów w dniu zawodów!

5 najczęściej popełnianych błędów w dniu zawodów!

5 najczęściej popełnianych błędów w dniu zawodów!

Czarny pas ( 3 dan ) Judo oraz purpurowy pas Bjj,  Matt D’Aquino z doświadczeniem ponad 23 letnim przedstawia 5 najczęściej popełnianych  błędów w dniu zawodów.worlds-2014

Czarny pas ( 3 dan ) Judo oraz purpurowy pas Bjj,  Matt D’Aquino z doświadczeniem ponad 23 letnim przedstawia 5 najczęściej popełnianych  błędów w dniu zawodów.

1. Zbyt dużo zbijanie wagi

Zbyt duże zbijanie wagi grozi tym, że nie będziesz w pełni sił. Jeśli to są jakieś mniejsze zawody to możesz nie być w pełni sił i wygrać tak na 70, 80 czy 90 %. Jednak jeśli to są zawody, które od Ciebie więcej wymagają musisz działać na 110 %.

2. Brak przygotowania taktyki walki.

Musisz mieć plan walki. Strategia przede wszystkim. Musisz znać swoich przeciwników i wiedzieć jak walczą.

3. Cel turnieju.

Umysł jest wszystkim w takich sportach jak Judo. Jako kompetentny widz widzę różnicę między kimś, kto chce wygrać, a ktoś, kto walczy o fotografię albo darmową koszulkę z zawodów.

4. Nie rozpraszaj się.

Błędem jakim kiedykolwiek popełniłem było zabranie ze sobą przyjaciół. Jeśli zaprosisz przyjaciół do obejrzenia zawodów to upewnij się, że wiedzą, kiedy przygotowujesz się do walki. Prawdopodobnie wtedy nie będziesz za bardzo rozmowny. Jeśli przyjaciele nalegają, żeby być razem z tobą to upewnij się, że jest obok osoba, która im wyjaśni co i jak.

5. Brak woli zwycięstwa.

Nigdy nie uczestnicz w turnieju z niskimi oczekiwaniami siebie. Zawsze walczysz do poziomu swoich oczekiwań. Więc spodziewaj się jak najwyższego wyniku i walcz o to. Widziałem zbyt wielu judoków, którzy przegrali tylko dlatego, że nie wierzyli, że mogą wygrać. Trenuj swój umysł, aby być pozytywnym w dniu zawodów.

[źródło: www.bjee.com]

Udostępnij
Oceń artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz