Strona głównaDyscyplinaMMARafael dos Anjos kontuzjowany [+ZDJĘCIE]! Nate Diaz wchodzi na zastępstwo by walczyć z Conorem McGregorem!

Rafael dos Anjos kontuzjowany [+ZDJĘCIE]! Nate Diaz wchodzi na zastępstwo by walczyć z Conorem McGregorem!

Rafael dos Anjos kontuzjowany [+ZDJĘCIE]! Nate Diaz wchodzi na zastępstwo by walczyć z Conorem McGregorem!

Niestety, RDA na dwa tygodnie przed walką nabawił się kontuzji stopy i wypadł z niezwykle wyczekiwanej walki wieczoru UFC 196.

mcgregor diaz dd

Pech Irlandczyka związany z brazylijskimi zawodnikami zdaję się nie mieć końca. To już druga walka o pas mistrzowski UFC z którego wypada kolejny zawodnik z kraju kawy. Pierwsza sytuacja miała miejsce przed galą UFC 189. Wtedy z walki mistrzowskiej kategorii piórkowej wycofał się ówczesny mistrze Jose Aldo (MMA 25-2) z powodu kontuzji żebra. Na jego miejsce wszedł Chad Mendes ulegając Conorowi McGregorowi (MMA 19-2) przez techniczny nokaut pod koniec drugiej rundy. Tym razem na dwa tygodnie przed walką obecny mistrz kategorii lekkiej Rafael dos Anjos (MMA 25-7) doznał złamania stopy i wycofał się z obrony tytułu. Po raz kolejny Conor McGregor zmierzy się z przeciwnikiem który wejdzie na zastępstwo na krótki okres przed walką. Tym ‚wybrańcem’ będzie Nate Diaz (MMA 18-10), jeden z kontrowersyjnych braci znanych w środowisku wszechstronnej walki wręcz. Wybrańcem, ponieważ na pewno nie ominie go sowita zapłata za wzięcie walki z krótkim okresem przygotowawczym. Nate w ostatnim boju zwyciężył dosyć niespodziewanie na punkty z Michaelem Johnsonem dając świetny pokaz bokserskich umiejętności. Włodarze UFC na pewno przy podejmowaniu decyzji o zastępstwie brali aspekt marketingowy, Diaz słynie bowiem z ciętego języka.

Co ciekawe, walki odmówił wieloletni dominator kategorii piórkowej – wspomniany wcześniej Jose Aldo ze względu na to, że nie ćwiczy aktualnie na tyle intensywnie, żeby podjąć takie wyzwanie, a także Frankie Edgar (MMA 20-4) ponieważ jest w trakcie leczenia urazu.

Poniżej zdjęcie kontuzji stopy Rafaela dos Anjosa, której nabawił się na ostatnim sparingu(!) przed walką:

kontuzja rda

 

Udostępnij
Oceń artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz