Strona głównaDyscyplinaBrazylijskie Jiu JitsuPiotr Podstawczuk, Piotr Fręchowicz, Janusz Andrejczuk oraz Robert Henek na Ragnarok VI

Piotr Podstawczuk, Piotr Fręchowicz, Janusz Andrejczuk oraz Robert Henek na Ragnarok VI

Piotr Podstawczuk, Piotr Fręchowicz, Janusz Andrejczuk oraz Robert Henek na Ragnarok VI

Gala Ragnarok jest najbardziej prestiżową galą chwytanych sportów walki tj. Brazylijskie Jiu- Jitsu czy Submission Fighting. Dużym wyróżnieniem jest zaproszenie do udziału w tej gali.Podstawczuk

Swój udział potwierdził Piotr Podstawczuk, reprezentant Besrerkers Team Szczecin, tryumfator trzech edycji naszego turnieju, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Europy i świata. Rok temu zdominował swoją kategorię (71 kg) i wygrał ze wszystkimi swoimi przeciwnikami przed czasem. Jeżyka trudno zatrzymać. Przeciwnicy już teraz muszą zastanawiać się jak uchronić się przed jego latającą balachą. Wielu przekonało się, że jest to bardzo, ale to bardzo trudne.

Fręchowicz

Piotr Fręchowicz (na zdjęciu ze złotym medalem) z Alliance Team Warszawa zawalczy w kategorii -84 kg NO GI. P. Fręchowicz jest debiutantem na świnoujskim turnieju. Pochodzący z Radomia zawodnik posiada niebieski pas (z czterema belkami). Reprezentant Alliance Teamu ma na koncie już wiele sukcesów na prestiżowych zawodach w tym złote medale na Mistrzostwach Polski NO GI w Luboniu w kategorii purpurowych pasów, czy ostatnio w dużym open w swoich pasach na Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu w Poznaniu. Na Mistrzostwach Europy ADCC w Turku w Finlandii pokonał w półfinale samego Mateusza Gamrota!

– Starałem się go skończyć, ale był silny i się nie dał. Ostatecznie wygrałem decyzją – mówi o tej walce P. Fręchowicz. Dodaje, że zaproszenie na Ragnaroka przyjął z radością. – Od kilku lat bardzo chciałem wystąpić w Świnoujściu. Cieszę się, że jadę na Ragnaroka. Jak każdy chcę wygrać swoją kategorię, ale przede wszystkim moim celem jest pokazać się z dobrej strony – mówi.

Łukasz Winiarski, organizator turnieju podkreśla, że w Ragnaroku biorą udział zarówno zawodnicy z wieloletnim doświadczeniem jak i „młodzi gniewni”. Piotr Fręchowicz po raz pierwszy stanął na macie niecałe trzy lata temu, ale już pewnie kroczy po purpurowy pas i może pochwalić się zwycięstwami nad znanymi zawodnikami.

– To młody i perspektywiczny zawodnik. Nie zawsze kolor pasa ma znaczenie. Wszystko dobrze pamiętamy świetny występ Jakuba Zajkowskiego rok temu i innych zawodników, którzy mając niższe pasy wygrywali bądź toczyli doskonałe walki z dużo bardziej doświadczonymi fighterami – mówi Ł. Winiarski.

Andrejczuk

Media podały, a my potwierdzamy: w kategorii 71 kg NO GI w Ragnaroku zawalczy Janusz Andrejczuk z Urban Jiu Jitsu/ Dragon’s Den Białystok. Zawodnik do kolekcji trofeów dorzucił ostatnio złoty medal w kategorii brązowych pasów (-70 kg) na tegorocznych XI Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu. J. Andrejczuk obiecuje dać z siebie na Ragnaroku 120 procent! Jest moc!

Henek

Robert Henek z Rybnika (na zdjęciu z lewej) będzie jednym z zawodników wybranych do kategorii -77 kg GI. Reprezentant Acadaemia Gorila i zarazem trener w Academia Gorila Wodzisław Ślaski oraz Academia Gorila Rybnik jest w doskonałej formie. Potwierdza to na kolejnych, prestiżowych zawodach. Cieszymy się, że będziemy go mogli oglądać w akcji również na Ragnaroku. Tym bardziej, że na naszym turnieju pojawi się po raz pierwszy.

– Bardzo chciałem, żeby Robert pojawił się w Świnoujściu. Wysoką formę potwierdził na mistrzostwach Ne Waza oraz na niedawnych Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu w Poznaniu, gdzie w swojej kategorii zdobył złoty medal. Czekamy na walki z jego udziałem. Na pewno będzie ciekawie – mówi Łukasz Winiarski, organizator turnieju.

Dodajmy, że Robert Henek na poznańskich mistrzostwach zdobył pierwsze miejsce w dywizji brązowych pasów -82,3 kg, która była bardzo dobrze obsadzona; wspomnieć należy takich zawodników jak Mateusz Rębecki, Paweł Bańczyk, czy Dominik Chmiel. Podopieczny Jędrzeja Loski cztery z pięciu swoich walk kończył przed czasem. Czy na Ragnaroku także wygra swoją kategorię? Zawodnikowi życzymy jak najlepszych walk i sukcesu!

Udostępnij
Oceń artykuł
Komentarze

Napisz komentarz