Strona głównaDyscyplinaNate Diaz vs. Conor McGregor 2! Rewanż na UFC 200!

Nate Diaz vs. Conor McGregor 2! Rewanż na UFC 200!

Diaz MCGregor

Nate Diaz vs. Conor McGregor 2! Rewanż na UFC 200!

Wreszcie oficjalnie! Conor otrzymał rewanż ze swoim jedynym pogromcą w UFC.

Jak podano w nocy do wiadomości UFC postanowiło zestawić ponownie tych dwóch zawodników i to w nietypowym dla nich limicie wagowym- do 170 lbs (77kg). Warto przypomnieć, że młodszy z braci Diaz „na codzień” występuje w kategorii lekkiej, czyli 155 lbs (70 kg), a sam Irlandczyk dzierży pas kategorii piórkowej 145 lbs (66kg).

Conor swój pas zdobył w unifikacyjnej walce z Jose Aldo na UFC 194 w grudniu 2015 roku. Od tamtej pory stoczył jeden pojedynek na początku marca br. właśnie z Natem w limicie 170 lbs, który przegrał przez RNC pod koniec drugiej rundy. Zestawienie to jest dosyć dziwne – podobno McGregor naciskał na tą walkę w wyżej wymienionym limicie wagowym, a także odrzucił propozycję na walkę z nim w 155 lbs. Tak przynajmniej twierdzą włodarze UFC. Tutaj mamy natomiast zaprzeczenie ze strony teamu Irlandczyka, a dokładniej od jego głównego trenera:

Moja subiektywna opinia jest taka: włodarze UFC zabezpieczają swój najbardziej dochodowy „towar” w postaci Conora. W razie jego ewentualnej drugiej porażki pod rząd będą mieli wymówkę, że „The Notorious” owszem – przegrał, lecz nie w swojej wadze, ale o dwie kategorie wyżej. Poza tym wg. mnie priorytetową rolę odgrywa tu aspekt finansowy.

Gala UFC 200 odbędzie się 9 lipca 2016 roku w T-Mobile Arenie w Las Vegas.

Udostępnij
Oceń artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz