Strona głównaDyscyplinaMMAKrzysztof Jotko vs Brad Scott na lutowej gali UFC w Londynie!

Krzysztof Jotko vs Brad Scott na lutowej gali UFC w Londynie!

Krzysztof Jotko vs Brad Scott na lutowej gali UFC w Londynie!

Krzysztof Jotko powraca do klatki największej organizacji świata już w lutym na gali w Londynie!

Jotko ddd

27 lutego 2016 roku Krzysztof Jotko (16-1) do oktagonu UFC wejdzie po raz piąty. Jego obecny bilans w największej organizacji świata to 3 zwycięstwa i jedna porażka. 7 grudnia 2013 roku, w debiucie w największej organizacji świata pokonał Brazylijczyka – Bruno Santosa przez jednogłośną decyzję sędziowską. Pół roku później, na gali w Berlinie uległ Magnusowi Cedenbladowi (13-4-0) pod koniec drugiej rundy przez poddanie (gilotynę). Kolejną walkę stoczył 4 października w Sztokholmie. Jego przeciwnikiem był Szwed Tor Troeng (16-7-0), którego Krzysiek bez problemu zdominował na przestrzeni trzech rund, wygrywając tym samym walkę przez jednogłośną decyzję sędziowską. Ostatnią walkę stoczył 24 października w Dublinie. Tam po 3 zaciekłych rundach sędziowie orzekli zwycięstwo Krzyśka niejednogłośnie na punkty.

Brad Scott (10-3)(UFC 2-2) w największej organizacji świata również stoczył 4 walki i przeplata zwycięstwa z porażkami. Zadebiutował w grudniu 2012 roku przegrywając jednogłośną decyzją z Robertem Whittakerem w finale australijskiej edycji TUF’a. Niecały rok później w Londynie odprawił w pierwszej rundzie gilotyną Michaela Kuipera, by w marcu 2014 roku przegrać przez decyzję z Claudio Silvą. W maju bieżącego roku wyrównał bilans porażek ze zwycięstwami kończąc duszeniem gilotynowym Dylana Andrewsa w drugiej rundzie starcia.

Na gali w Londynie dojdzie m.in. do takich pojedynków jak: Michael Bisping vs. Gegard Mousasi, Makwan Amirkhani vs. Mike Wilkinson, czy Norman Parke vs. Rustam Khabilov. Narazie istnieje dosyć wysokie prawdopodobieństwo, że walką wieczoru będzie starcie w kategorii średniej: Michael Bisping vs. Gegard Mousasi.

Udostępnij
Oceń artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz