Strona głównaGaleBellatorJuż za kilkanaście godzin Marcin Held walczył będzie o pas Bellatora! Kto jest jego przeciwnikiem, oraz gdzie i kiedy można obejrzeć walkę?

Już za kilkanaście godzin Marcin Held walczył będzie o pas Bellatora! Kto jest jego przeciwnikiem, oraz gdzie i kiedy można obejrzeć walkę?

Już za kilkanaście godzin Marcin Held walczył będzie o pas Bellatora! Kto jest jego przeciwnikiem, oraz gdzie i kiedy można obejrzeć walkę?

Na zbliżającej się gali Bellator 145: Vengeance w drugiej walce wieczoru Marcin Held będzie próbował odebrać pas wagi lekkiej aktualnemu mistrzowi Willowi Brooksowi. Zobacz gdzie można obejrzeć walkę!

Heldd

Marcin Held (MMA 21-3) w organizacji Bellator MMA walczy od marca 2011 roku. W tym czasie zawalczył tam 12 razy, z czego 10 razy wygrał, w tym 7 przed czasem. W debiucie wystartował w turnieju wagi lekkiej, odpadając w ćwierćfinale z późniejszym zwycięzcą turnieju Michaelem Chandlerem (MMA 13-3). W 2013 roku ponownie wziął udział w turnieju do 70kg dochodząc tym razem do finału, w którym przegrał jednogłośnie na punkty z Davem Jansenem (MMA 20-3). 26 września 2014 roku w trzecim podejściu do ww. turnieju Marcin pewnie wygrał w finale pokonując jednogłośnie na punkty Patricka Freire’a (MMA 14-6), otrzymując przy tym czek w wysokości 100,000$ i możliwość walki o pas organizacji.

Przeciwnikiem Polaka będzie Will Brooks (MMA 16-1) który w organizacji Bellator MMA zadebiutował w lutym 2013 roku. Nie może zaliczyć tego występu do udanych, ponieważ zaliczył wtedy pierwszą i jak narazie jedyną porażkę w karierze po szybkim nokaucie od Saad Awada (MMA 18-7). Utalentowany amerykański zapaśnik od tamtego momentu zaliczył 7 wygranych z rzędu. W maju 2014 roku z mistrzowskiej walki w wadze lekkiej wskutek kontuzji wypadł Eddie Alvarez (MMA 26-4), Will wszedł na zastępstwo i niespodziewanie z pozycji underdoga wygrał bój o pas niejednogłośną decyzją sędziowską. Brooks do tej pory tytuł mistrzowski obronił dwukrotnie.

Czy 23-letni Marcin Held zdobędzie upragniony tytuł mistrza wagi lekkiej organizacji Bellator MMA?

Główną karte możecie obejrzeć już jutro, czyli 7 listopada na Canal+ Sport od godziny 2:30! Walka Marcina Helda przewidziana ok. 4:30!

 

Udostępnij
Oceń artykuł
Komentarze

Napisz komentarz