Strona głównaDyscyplinaBrazylijskie Jiu JitsuJak przejść gardę zamkniętą? Wcale nie takie trudne zadanie, jeśli wiemy jak to zrobić!

Jak przejść gardę zamkniętą? Wcale nie takie trudne zadanie, jeśli wiemy jak to zrobić!

Jak przejść gardę zamkniętą? Wcale nie takie trudne zadanie, jeśli wiemy jak to zrobić!

Przedstawiamy koncepcję przejścia gardy zamkniętej.Whitebelt

Ostatnio pisaliśmy co robić, gdy znajdziemy się w kogoś gardzie zamkniętej. Krótkie przypomnienie. Siadamy wyprostowani, nogi rozstawiamy dość szeroko, żeby czuć się pewnie i stabilnie. Ręce wyprostowane, układamy na biodrach/brzuchu, palce dłoni lekko skierowane do zewnątrz. To jest nasza pozycja wyjściowa. Gdy już dobrze siedzimy to teraz zaczynamy próbować przejść gardę. W jaki sposób? Podajemy koncepcję idealną dla początkujących (chociaż Bagi też tak przechodzi i działa). Jest to uniwersalne wyjście i może być stosowane w Gi oraz w No-gi.

Poniżej przedstawione techniki są technikami przejścia gardy zamkniętej na nisko, ponieważ przejście na wysoko dla początkujących może być zbyt trudne ze względu na ich balans oraz złamanie postury.

Techniki różnią się szczegółami, chodzi nam o tą koncepcje wbijanie kolana w tyłek, przekręcenie biodra w daną stronę, zachowanie wyprostowanej postury oraz wywieranie presji rękoma.

Opcja nr 1 w Gi oraz można tak przechodzić w No-gi

Opcja nr 2 ( od 1:56) ale nie trzeba kłaść drugiej ręki na kolano, mogą być obie na biodrach i wbicie jednego kolana w tyłek, a drugim odejście do tyłu

Opcja nr 3

Udostępnij
Oceń artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz