Strona głównaDyscyplinaBrazylijskie Jiu Jitsu7 zachowań, których nie lubią trening partnerzy!

7 zachowań, których nie lubią trening partnerzy!

7 zachowań, których nie lubią trening partnerzy!

Przedstawiamy listę siedmiu zachowań, które nie są tolerowane na salkach treningowych Brazylijskiego Jiu Jitsu przez trenujące osoby.Heel-Hook-e1376975667441-699x352

Przedstawiamy listę siedmiu zachowań, które nie są tolerowane na salkach treningowych Brazylijskiego Jiu Jitsu przez trenujące osoby.

1. Łapanie za palce.

Nikt nie chce być uduszony, ale czy jest to powód, żeby łapać za co tylko popadnie? W każdym sporcie walki zabronione jest łapanie za palce. Łatwo zrobić kontuzje, a każdemu chyba palce są potrzebne.

2. Wbijanie pięści w szczękę.

Nie znęcajmy się nad przeciwnikiem, gdy jesteśmy w pozycji dominującej np. z dosiadu idziemy po balaszkę, to zróbmy to w miarę delikatnie.

3. Skrętówki.

Po pierwsze w kimonach się nie robi skrętówek, bo na każdym poziomie zaawansowania są zabronione. Po drugie jeśli jesteśmy bez kimon to zapytajmy przeciwnika czy walczymy ze skrętówkami. Jeśli walczymy i mamy szansę założyć tą technikę to zróbmy to z myślą o przeciwniku, żeby mu krzywdy nie zrobić, nawet kosztem tego, że nam ucieknie.

4. Drapanie/ szczypanie jeśli walczymy w Gi.

Jeśli chcesz złapać za materiał, to zrób to z wyczuciem. Nie łap części materiału i części skóry. To boli.

5. Uderzanie podczas zderzenia się dwóch par sparujących.

Zasada jest taka, że niższe pasy ustępują miejsca wyższym pasom. Jak są te same pasy to ci, którzy mają możliwość po prostu niech odejdą dalej.

6. Nie spinaj się.

Co się nauczysz jeśli będzie zbunkrowany w jednej pozycji? Jeśli cię ktoś podda, trudno się mówi i walczy się dalej. Nie spinaj swojego ciała i nie napinaj wszystkich mięśni, długo tak nie wytrzymasz. Zepnij się wtedy, kiedy trzeba.

7. Pomaganie innym.

W kulturze Bjj, bardziej doświadczone osoby dzielą się z mniej doświadczonymi osobami swoją wiedzą. Niektórzy ludzie po prostu przesadzają z tłumaczeniami, np. podczas kulanki. Jeśli coś mówimy to po kulance, a jak coś to druga osoba musi być zainteresowana słuchaniem.

[źródło www.jiujitsutimes.com]

Udostępnij
Oceń artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz