Strona głównaDyscyplinaBrazylijskie Jiu Jitsu5 korzyści z Brazylijskiego Jiu Jitsu po 40 roku życia!

5 korzyści z Brazylijskiego Jiu Jitsu po 40 roku życia!

BJJ po 40

5 korzyści z Brazylijskiego Jiu Jitsu po 40 roku życia!

Przedstawiamy 5 korzyści, które możemy uzyskać z trenowania Brazylijskiego Jiu Jitsu po przekroczeniu czterdziestego roku życia.Przedstawiamy 5 korzyści, które możemy uzyskać z trenowania Brazylijskiego Jiu Jitsu po przekroczeniu czterdziestego roku życia.

1. Nowa pasja.

Każdy chyba słyszał termin kryzys wieku średniego. Wtedy panowie dotknięci tym kryzysem, czują, że czegoś im brakuje. Codzienna monotonia ich męczy. Dlatego szukają czegoś co wzbogaci ich dotychczasowe życie. Może to być nowy, szybki samochód. Ekstremalne sporty podnoszące adrenalinę, szukanie młodszej kobiety lub podróże. Jednak te alternatywy są drogie, chwilowe, a niektóre mogą prowadzić do rozpadu małżeństwa. Z pomocą przychodzi Brazylijskie Jiu Jitsu, które jest czymś nowym, niekosztownym oraz wymaga poświęcenia czasu i wybija monotonie z życia. Na treningu poznawane są nowe techniki, nowi ludzie. Kto spróbował ten wie o co chodzi, po prostu to uzależnia.

2. Zyskanie lepszego zdrowia.

Duży procent mężczyzn po ukończeniu 40 roku życia ma nadwagę. Siedzący tryb życia, niezdrowe jedzenie temu sprzyja. Do tego dochodzą używki jak papierosy i alkohol. I zdrowie się powoli rozsypuje. Poprzez treningi Brazylijskiego Jiu Jitsu można zgubić kilka lub nawet kilkanaście nadprogramowych kilogramów. Wzmocnić swoją tężyznę fizyczną oraz poprawić stan swojego zdrowia.

3. Polepszenie więzi rodzinnych.

Wiele osób po 30,40 czy 50 roku życia zostaje odsunięte od rodziny. Dzieci dorastają. Nie potrzebują już rodziców. Mają swoich przyjaciół. Salka Brazylijskiego Jiu Jitsu może być miejscem gdzie syn i ojciec razem spędzą trochę czasu.

4. Redukcja stresu.

Spójrzmy prawdzie w oczy, że wszyscy musimy radzić sobie ze stresem. Większość czterdziestolatków ma najgorzej. Często mają oni najwięcej rachunków, najbardziej wymagającą pracę psychicznie, rodzinę i ewentualnie starają się oszczędzać na emeryturę i inne cele. Brazylijski Jiu-Jitsu jest to świetny sposób na pokonanie stresu podobnie jak w przypadku wszystkich ćwiczeń fizycznych.

5. Zrównoważony rozwój.

Podczas gdy wiele osób pracuje przez całe życie lub co najmniej  do 65 roku życia, niektórzy ludzie są w stanie przejść na emeryturę wcześnie np. przed 55 rokiem życia. To jest dobre, ale czasami prowadzi do nudy. Niektórzy ludzie, którzy przechodzą na emeryturę po prostu tracą swoją pasję na całe życie jaką była praca. Brazylijskie Jiu Jitsu wypełni dni treningiem.

[Źródło- www.jiujitsutimes.com]

Udostępnij
Oceń artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz