Strona głównaDyscyplinaBrazylijskie Jiu Jitsu3 sugestie dla poprawy umiejętności trenerskich!

3 sugestie dla poprawy umiejętności trenerskich!

3 sugestie dla poprawy umiejętności trenerskich!

Przedstawiamy 3 sugestie dla poprawy umiejętności trenerskich.black-belt

Te rady mogą być szczególnie przydatne dla tych uczniów BJJ, pomagających uczyć początkujące grupy lub tych co cieszą się z trenowania innych i chcą poprawić swoje umiejętności dydaktyczne.

O to 3 sugestie dla trenerów:

1. Najważniejszym priorytetem jest pomoc uczniom.

Jednym z kompromisów, który trener musi podjąć jest pierwszeństwo nauki trenujących osób tego czego potrzebują, zamiast robienia swoich ulubionych technik. Instruktor może chcieć pracować nad zaawansowaną De la Rivą przygotowując się na nadchodzące zawody, ale jeśli najlepszą rzeczą dla poziomu uczniów byłaby ucieczka z bocznej pozycji oraz powrót do gardy, instruktor musi poświęcić swoje własne techniki, dla dobra grupy. Spójrzcie się na twarz swojego ucznia, gdy wyjdzie mu technika, którą go nauczyłeś.

2. Nauczania zbyt dużo technik.

Nauczyć kogoś niczego, to nauczyć go wszystkiego naraz. Początkujący mogą być zmiażdżeni poprzez ilość kroków i szczegółów w danej technice. Jeśli uczysz techniki i mówisz „Można również użyć tego uchwytu, czy to … spróbuj to również …” uczeń szybko się pogubi. To jest jak picie wody z węża strażackiego. Instruktor może być tak entuzjastycznie nastawiony, że chce podzielić się swoją całą wiedzą, co jest godne pochwały. Jednak uczeń może nie zrozumieć tego. Jeśli widzisz, że uczniowie nic już nie przyswajają to powiedz tyle na dzisiaj i przejdź do kolejnej części treningu.

3. Nie faworyzuj uczniów.

Jest to trudne dla niektórych instruktorów. Istnieją pewni uczniów w salce, którzy są bardziej towarzyscy, mają wyższą rangę paska i mogą nawet być przyjacielem instruktora. Łatwo jest poświęcić większość czasu na tych uczniów, ale cichy nowy biały pasek w rogu, który nie mówi wiele również zasługuje na twój czas, aby pomóc mu zrozumieć technikę. Jednym z głównych powodów, dla których nowi studenci zrezygnowali było to, że instruktor nie zwracał na nich uwagi. Biały pas ze złym dopasowaniem kimona powinien być darzony takim samym szacunkiem i uwagą jak wyższe pasy. Uczeń może być „noobem” początkującym i białym pasem, ale może być bardzo dobry w innej dziedzinie życia i zasługuje na uwagę i czas.

[źródło: www.jiujitsutimes.com]

Udostępnij
Oceń artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz